Jesień nadeszła, więc jak rozbudzić w sobie wiarę?

Hej, hej kochani! Za oknem szaro, swetry z szafy powyjmowane, a wieczory najchętniej spędzałoby się pod kocem i z herbatą w ręku. Ale co z wiarą? Czy też musi stanąć w miejscu i przeczekać te kilka miesięcy, nim znów zawita wiosna? Otóż nie! Nie potrzeba zbyt wiele, aby mieć wiele 😉 Będąc uczniem Chrystusa doskonale się o tym wie. 

uczen

Co za tem robić, aby wiara nie ustała w miejscu?

Odpowiedź zależna jest od każdego z osobna. W moim przypadku sprawdza się czytanie Pisma Świętego, choć ostatnio mam nieco zaległości. Kolejna opcja to filmy, muzyka czy książki o tematyce religijnej(ich zestawienie znajdziecie w kategorii „rozrywka”).Wydaje się, że to nic takiego, ale uwierzcie na słowo- naprawdę pomagają. Wiara katolicka to nie tylko uczestniczenie we Mszy Świętej(choć jest ona bardzo ważna), ale przede wszystkim bierne dawanie świadectwa, okazywanie miłości względem drugiej osoby oraz ciągłe uczenie się, jak być doskonałym uczniem Chrystusa 🙂 Osobiście postanowiłam, że zacznę rozmawiać o Bogu o wiele cześciej wśród znajomych, a także, że będę bardziej aktywna zarówno na blogu jak i instagramie 😉  Nadrobię też zaległości w książkach, przede wszystkim: ,,Bóg w wielkim mieście” a także ,,Oczami Jezusa”. Zdecydowanie poświęcę więcej czasu na modlitwę. Modlitwa to najdoskonalszy kontakt z Bogiem, a jednak często się z tego rezygnuje. Właśnie nadchodzi okazja i nie można jej zmarnować. 

IMG_1305

Kolejną możliwością jest uczestnictwo w wieczorze chwały. Kto jeszcze na nim nie był, koniecznie musi nadrobić zaległości. Co tu dużo mówić. Cudowne uwielbienie Boga, ogromne doświadczenie miłości oraz pokoju, a także WIELGAŚNA dawka radości!  Całkowicie inna odsłona Mszy Świętej, jak dla mnie o wiele lepsza 🙂 Zazwyczaj odbywa się on raz w miesiącu-najcęsciej to sobota. Po uczestnictwie doświadczycie oraz zrozumiecie wiele nowych rzeczy, ale nie będę ich tu zdradzać 😉

photomini_pierwszy

Czy to wszystko wystarczy?

Na pewno nie zatrzyma to naszej wiary, ale aby ją rozwijać, potrzeba jeszcze wiele. Zacznij od małych kroczków, a zobaczysz, że wejdziesz na szczyt 🙂 Pamiętaj, jeżeli upadniesz, wstań i dalej dąż do świętości! Bóg Cię kocha i chce Twojej radości- prawdziwą znajdziesz tylko w Nim. 

Dobrego wieczoru!

 

A kolejny post już niebawem! O czym? Mała podpowiedź: ,,Czy …….. religijne to nuda?” 🙂

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s